Bezkonkurencyjne fortepiany Kawai

Produkcja fortepianów to produkcja trudna i kosztowna. Jeśli ceny fortepianów są poza budżetem domowym, może warto zainteresować się konkurencyjną, azjatycką firmą fortepiany Kawai. Producent produkuje fortepiany z tańszych, plastikowych podzespołów, przez co jego ceny są konkurencyjne. Co prawda burzy to otoczkę fortepianu dla wybranych, wielu może uważać, że akurat w tym instrumencie powinna panować tradycja, czy jednak klawisze z kości słoniowej istnieją w dzisiejszych instrumentach https://trytonmusic.com/kawai? Odchodzi się od blichtru i bogactwa tych instrumentów, jakość to przecież niekoniecznie drewno. Zwłaszcza, że fortepian Kawai wyglądają naprawdę dobrze, niczym wizualnie nie różni się od każdego innego, występuje też w pomniejszonej formie, która zmieści się w zwykłym mieszkaniu.
Ktoś, kto się nie zna, zauważy fortepian i będzie pod wrażeniem. A muzyk? Młody i początkujący będzie wdzięczny za możliwość nabycia własnego instrumentu. Bogaty, kupi sobie nawet pokryty złotem.
Czy o to chodzi jednak w instrumencie tej klasy? Czy ważny jest wygląd, czy brzmienie?
W końcu Azjaci są najlepszymi wirtuozami na świecie, wystarczy obejrzeć nasz rodzimy Konkurs Chopinowski. Znają się na muzyce i może właśnie dostęp do instrumentu pozwala im dużo ćwiczyć. Brzmienie azjatyckich fortepianów może określić wyłącznie znawca, producent konsultuje swoje wyroby z najlepszymi „uszami” kraju. To, że wyroby chińskie są źle postrzegane na naszym rynku, nie znaczy, że japońskie są uważane za najlepsze. Ten mix krajów zaangażowany w produkcję Kawai, świadczy o potrzebie rynku na wyroby tańsze i mniej podatne na rozstrojenie. Japońskie – solidne, czy Chińskie – z tanich materiałów? A może solidne z tanich materiałów. Japonia, nie podpisałaby się pod produktem gorszego gatunku. Nie pozwoliłaby sobie na zepsucie reputacji.
Reasumując, produkty Kawai, są bardzo dobrym zamiennikiem drogich, tradycyjnie wykonanych fortepianów. Może rozwinie się dzięki temu Nasz rodzima grupa artystów i już niedługo Polacy będą wygrywać konkursy fortepianowe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *